Opis platformy Bitwala

Bitwala obrała za cel rozwiązanie jednego z najbardziej palących branżowych problemów – wypełnienie luki pomiędzy kryptowalutami, a tradycyjną bankowością. Obecnie usługa jest dostępna wyłącznie dla obywateli Unii Europejskiej, a opinia społeczności w internecie jest bardzo przychylna projektowi.

Początki Bitwala sięgają 2014 roku, kiedy zajmowała się przelewami w BTC oraz sprzedażą kart pre-paid. W ciągu pierwszych trzech lat działalności, firma pozyskała finansowanie na ponad 20 mln euro oraz przeprocesowała transakcje na łączną kwotę ponad 65 mln euro.

Następnie firma rozpoczęła współpracę z niemiecką korporacją solarisBank, by wspólnie świadczyć usługi z zakresu blockchaina i kryptobankowości. Obecna Bitwala to efekt długoletniego zaangażowania w rynek krypto, jak i tradycyjnej bankowości.

 

Bonus 15 EUR na start od Bitwala

Dla nowych klientów Bitwala oferuje bonus powitalny w wysokości 15 EUR, który zostanie nam przyznany w ciągu maksymalnie 15 dni roboczych od weryfikacji konta. (Z reguły trwa to znacznie krócej) Po tym jak otrzymamy bonus, możemy go od razu wypłacić na inne konto w walucie EUR lub zamienić na BTC z pomocą kantoru w panelu klienta i przesłać na portfel bitcoin.

Aby otrzymać bonus powitalny w wysokości 15 EUR, wystarczy zarejestrować się i zweryfikować konto, co łącznie może zająć kilkanaście minut. Co będzie nam do tego potrzebne?

  • Dokument ze zdjęciem – dowód osobisty lub paszport,
  • Dokument, na którym widnieje adres zamieszkania, który podaliśmy podczas rejestracji (jeśli mamy stary dowód z adresem, nie potrzebujemy drugiego dokumentu).

Poniżej opisujemy krok po kroku jak dokonać rejestracji.

Rejestracja w Bitwala

Rejestrację w Bitwala rozpocznij od kliknięcia w ten link: https://app.bitwala.com/r/-tQSbSt4

Etap wstępny (Preliminary)

Name: Na początku system poprosi nas o dodanie podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko (wpisujemy je bez polskich znaków).

Email: Podajemy nasz adres email.

Country: Następnie zostaniemy poproszeni o podanie kraju zamieszkania oraz pochodzenia naszego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Eligibility: Kolejnym krokiem jest zaprzeczenie (lub potwierdzenie), iż jesteśmy rezydentem podatkowym USA.

Konto (Account)

Terms: Przyszła pora na akceptację zgód i regulaminów, ostatnia z nich jest nieobowiązkowa.

Password: Następnie wybieramy hasło do naszego konta.

Email: Kolejnym krokiem jest weryfikacja wcześniej podanego maila. W tym celu kliknij w przycisk “Confirm Email”, w wiadomości otrzymanej od Bitwala.

Po kliknięciu otworzy się kolejne okno w przeglądarce, w którym będziemy kontynuowali rejestrację.

Security: Na kolejnym etapie zostaniemy poproszeni o próbne zalogowanie do konta. Następnie pojawi się informacja o weryfikacji mailowej.

Confirmation: Gdy następnym razem klikniemy w “Confirm Email”, przejdziemy do kolejnego kroku rejestracji.

Dane personalne (Personal)

Title: Wybieramy sposób tytułowania naszej osoby – Kobieta lub Mężczyzna.

Date of Birth: Podajemy datę urodzenia.

Birth Place: Wpisujemy kraj i miasto urodzenia.

Nationality: Podajemy naszą narodowość.

Employment: Wpisujemy nasz aktualny status zatrudnienia.

Dane kontaktowe (Contact)

Phone: Należy podać numer naszego telefonu.

Address: Podajemy adres zamieszkania, który powinien być zgodny z adresem na dokumencie, który zamierzamy dodać jako potwierdzenie adresu. Wpisujemy kraj, miasto, adres lokalu oraz jego numer, a także kod pocztowy.

Address Verification: Zostaniemy zapytani, czy na naszym dokumencie tożsamości widnieje adres zamieszkania. Jeśli mamy stary dowód osobisty z adresem, możemy kliknąć “TAK”, jeśli mamy nowy dowód, powinniśmy wybrać jeden z możliwych rachunków np. za wodę, prąd czy gaz, na którym widnieje nasz adres. Inną opcją jest wyciąg bankowy.

Uwaga! Jeśli mamy inny dokument tożsamości z adresem np. prawo jazdy, również możemy zaznaczyć opcję “TAK”. Wówczas podczas rozmowy weryfikacyjnej (ostatni krok), zostaniemy poproszeni o okazanie tego dokumentu.

Informacje podatkowe (Legal) 

Tax: Zostaniemy zapytani o naszą rezydencję podatkową oraz o numer identyfikacji podatkowej używany w niektórych krajach również w przypadku osób fizycznych. Jako, że w Polsce nie mamy takiego personalnego numeru, zaznaczamy “I don’t have a tax number” (Nie posiadam numeru podatkowego), a następnie w okienku, które się nam pokaże wybieramy opcję “I don’t have one” (Nie mam takiego). Teraz wybieramy powód dlaczego nie posiadamy numeru podatkowego: “My country does not assign tax numbers” (Mój kraj nie przypisuje numerów podatkowych).

Privacy: Akceptujemy zgody.

Weryfikacja konta Bitwala

Weryfikacja konta to już ostatni etap rejestracji. Zajmuje ona najwięcej czasu, ponieważ jest przeprowadzana przez zewnętrzną firmę IDnow, która weryfikuje użytkowników podczas krótkiej rozmowy wideo przez smartfona lub kamerę internetową. Sama weryfikacja jest krótka, ale niekiedy czas na połączenie z konsultantem może się wydłużyć. Dostaliśmy doniesienia, że czekali ponad 30 minut na połączenie. Osobiście czekałem ponad 45 minut. Nie zapomnij tylko włączyć głośnika, aby słyszeć konsultanta, gdy ten pojawi się na linii! Najlepiej łączyć się albo wcześnie rano albo późno wieczorem.

Przed połączeniem powinniśmy przygotować dowód osobisty i jeśli nie ma na nim adresu zamieszkania dodatkowy dokument, który go potwierdzi. Konsultanci rozmawiają w języku angielskim lub niemieckim, jednak są cierpliwi i w razie konieczności zademonstrują co powinniśmy zrobić (a konieczne do weryfikacji czynności są naprawdę banalne).

Naszym zadaniem będzie pokazanie twarzy. Następnie dowodu (i ewentualnie drugiego dokumentu potwierdzającego adres) oraz pomachanie nim przed kamerą tak jak zademonstruje konsultant.

Na koniec zostanie nam jeszcze wysłany kod sms, na numer który podaliśmy podczas rejestracji, który należy wpisać w odpowiednie miejsce pod koniec rozmowy.

Gotowe! Twoja rejestracja i weryfikacja dobiegła końca.  

Teraz aby otrzymać bonus musisz utworzyć portfel Bitcoin. Wchodzisz więc w Crypto Wallets, wybierasz Bitcoin i dajesz Create Wallet. Następnie przepisujesz słowa i gotowe. W ciągu kilku dni roboczych otrzymasz na swoje konto 15 euro.