Dropshipping – co to jest i jak na nim zarabiać. Od kilku lat bardzo popularnym modelem sprzedaży jest dropshipping. Polega to na sprzedaży produktu – bez potrzeby magazynowania go. Wystawiamy przedmiot, gdy klient go zakupi, zamawiamy go od producenta, a on wysyła od razu do klienta. My zgarniamy tylko marżę za marketing. Tak to wygląda na chłopski rozum.

Dropshipping co to
Dropshipping


Dropshipping to model sprzedaży, dzięki, któremu nie musimy posiadać produktu, aby go sprzedawać i zarabiać. Jest to w pełni legalne i dozwolone przez prawo. Wystarczy nauczyć się dobrze marketingu i można zarobić na tym bardzo dobrze pieniądze. Niektórzy twierdzą, że złote czasy dropshippingu już minęły, ale nie do końca mogę się z tym zgodzić. Może złote czasy minęły, ale dalej można zarobić i to niemałe sumy. Niektórzy zarabiają w ten sposób na allegro, niektórzy stawiają sklepy internetowe i robią marketing na Facebooku czy reklamując się w Google. My należymy do tych drugich osób i reklamujemy się wyłącznie poprzez reklamy Facebookowe. A jakie są tego efekty? Zobacz poniższy screen z nowego sklepu.

Dropshipping co to
5 dni “pracy” nad sklepem internetowym. Średnie dniówki 1300 PLN

Jak widać – można na tym zarobić i to sporo. Obserwuje wielu amerykańskich sprzedawców w internecie i robią na tym ogromne pieniądze. Wystarczy wiedzieć jak to ugryźć, jak zrobić marketing, znaleźć produkt, określić grupę docelową, kupić reklamy i do przodu! Mówi się, że prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy. Nie mógłbym się z tym nie zgodzić, reklama to dźwignia handlu.

Ok, ale pewnie zastanawiasz się jak wyszukać odpowiedni produkt – tak, aby zarobić. Tutaj jest pies pogrzebany. W dużej mierze Twój sukces opiera się na produkcie, który sprzedajesz. Jeśli będzie niepraktyczny/ nie będzie przyciągał uwagi – nie będzie sprzedaży i nie zarobisz.

Pokaże Ci przykładowy produkt jaki znalazłem.

dropshipping hurtownie
Kulki do zdjęć – cena w sklepie w USA – 30 $

Zobacz ten sklep i produkt – www.lensball.com
Jak widzicie cena tego produktu u tego sprzedawcy to 30$.

Poniżej zobacz ile ta sama kula kosztuje u chińskiego sprzedawcy na AliExpress.

dropshipping hurtownie
Cena u chińczyków to 1.32 $ – 4.29 $ co daje 5zł – 16 zł.


Link do oferowanej kulki na AliExpress – http://bit.ly/2S5Ytb9

Marża na jednej sztuce to około 25-28$, więc jak sami widzicie jest to bardzo opłacalne, a największym atutem jest to, że nie musicie magazynować tego produktu, kupować go i tracić pieniędzy jeśli produkt nie zejdzie z magazynu oraz to, że nie musicie nic wysyłać tylko zgarniacie prowizję za sprzedaż. W przypadku tej kulki mamy 100zł marży na jednej sprzedanej sztuce. Wystarczy trafić do klientów, a w internecie ich nie brakuje.

Hurtownie Dropshipping – zagraniczne.

Aliexpress.com – wielobranżowy, największy i zdecydowanie najpopularniejszy na świecie, znajdziecie tam praktycznie wszystkom

Banggood.com – wielobranżowy, jeden z największych konkurentów Aliexpress na polskim rynku, również oferuje różnorodne produkty

GearBest.com – kolejny duży  wielobranżowy konkurent Aliexpress na polskim rynku, specjalizuje się w elektronice, ale stopniowo rozwija bazę produktów.

Geekbuying.com – wielobranżowy, od niedawna ma również polski magazyn.

iOffer.com

Wish.com – odzież

Newfrog.com – wielobranżowy

LightInTheBox.com – głównie odzież, polska wersja językowa sklepu

MiniInTheBox.com – głównie drobna elektronika, polska wersja językowa sklepu

Tmart.com – wielobranżowy

Everbuying.net – głównie elektronika

FocalPrice.com – głównie elektronika

SammyDress.com – odzież

TomTop.com – głównie elektronika

Cafago.com – wielobranżowy

Zaful.com – odzież

DressLily.com – odzież

TinyDeal.com – elektronika

CooliCool.com – elektronika

DealExtreme.com – głównie elektronika

Hurtownie Dropshipping – polskie/inne.

http://retourware24.pl

http://www.maximpex.pl

http://www.kemis.pl

http://www.puckator-hurt.pl

http://www.chh.pl

http://www.seneks.pl

http://www.puckator-hurt.pl

http://www.meskon.pl

http://www.pneu.pl

http://bieliznacentrum.pl

http://www.zentrada.pl

http://zohra.pl

Najczęściej zadawane pytania

Ile można zarobić na Dropshipping’u?
Nie ma dolnego pułapu zarobków, możesz sprzedawać zarówno na 10zł dziennie jak i na 50 000$, zależy jaki obierzesz target i jak się do tego przyłożysz.

Co muszę robić?
Stworzyć swój brand i reklamować produkt. Bez tego się nie obejdzie. Jeśli myślisz, że wystawisz swój produkt na Allegro i bez żadnej reklamy będziesz zarabiał takie kwoty jesteś w błędzie. Tutaj zysk opiera się na Twoim dobrym marketingu. Im jesteś w tym lepszy tym zarobisz większe pieniądze.

Jak zacząć?
Na początku musisz wybrać produkt, który Cię interesuje, następnie stworzyć brand (fanpage, instagram itd) następnie zacząć go umiejętnie promować. Wiem, że “łatwo się pisze”, ale nie jestem w stanie w ciągu jednego posta opisać Ci jak to wszystko ma wyglądać od A do Z.

Wypełnianie ankiet - dobry sposób na zarobek?

Podsumowanie

Czy dropshipping to coś dla Ciebie? Tak jak w przypadku innych sposobów zarabiania, sam musisz ocenić czy to coś dla Ciebie. Każda forma zarabiania jest inna i jak wiadomo nie każdemu przypadnie do gustu. Na pewno jest to lepsza forma od np ankiet w których zarobimy grosze, a w tym przypadku możemy zarobić krocie. Dropshipping to zdecydowanie gra warta świeczki jeśli myślisz poważnie o biznesie online.

Plusy:

– nie musisz zamrażać kapitału, ponieważ nie magazynujesz produktu.
– pewny zysk, płacimy za towar tylko w momencie, kiedy już go sprzedamy.
– brak polecania, nie musimy nic polecać aby zarabiać.
– brak limitu zarobków, znam takich co zarabiają nawet 50 000$ miesięcznie
– nie ma potrzeby zatrudnienia dodatkowej osoby

Minusy:
– musisz mieć firmę, inaczej nie podepniesz wielu procesorów płatniczych.
– musisz posiadać wiedzę, aby zarabiać, ale możesz ja posiąść w internecie.
– ewentualne zwroty i reklamacje klientów

Jeśli szukasz odpowiedniego mentora odnośnie dropshippingu z czystym sumieniem mogę polecić kurs Kajetana z firmy BusinessBay.pl, dzięki właśnie któremu generuje taką sprzedaż. Z kodem “ZHZNB” otrzymasz 10% rabatu na szkolenie odnośnie dropshippingu i poznasz ten model handlu od A do Z. Od postawienia sklepu aż reklamowanie i sprzedaż.

Jak oceniasz taką formę zwiększania swojego budżetu?
Napisz w komentarzu jak Ty to widzisz 🙂


W każdym poście na tej stronie opisujące daną metodę zarobku powierzchownie. Jeśli interesuje Cię współpraca na danej płaszczyźnie napisz do nas na e-mail info[małpa]zahajsznetabaluj.pl lub skorzystaj z formularzu kontaktowego – prowadzimy indywidualne mentoringii gdzie od A do Z z wszystkim pomagamy przekazując naszym uczniom dokładne wskazówki co mają robić, aby zarabiać i zwiększać swoje przychody.


Nasza ocena:
  • Poziom trudności
  • Czas do pierwszych zarobków:
  • Przyjemność:
4.3

Podsumowanie

Poziom trudności: Trudny
Oczekiwanie na pierwsze zarobione pieniądze od rozpoczęcia działań: 30 minut
Możliwości zarobku: 0 zł – 200 000 zł / miesięcznie
Przyjemność: Według mnie – jedna z przyjemniejszych prac online.