Google Adsense – pewnie już nie raz o tym słyszałeś/aś i od tego sobie zaczniemy. Jest to najstarsza i jedna z najprostszych metod zarabiania online. Od niej zaczynałem swoją przygodę ze światem zarabiania online już w wieku 16 lat.

W tym przypadku zarabiasz na tym co robisz na codzień. Codziennie przeglądasz setki stron na których umieszczone są reklamy. Możesz być albo biernym obserwatorem i nabijać pieniądze do kieszeni administratorom stron klikając w ich reklamy lub zostać jednym z właścicieli takich serwisów i zarabiać na osobach, które wykorzystują internet tylko do zabawy. Przykładem może być poniższa strona Wirtualnapolska.pl, na której jest wiele reklam.

Google Adsense

Możesz również emitować reklamy na swoich stronach www i wcale nie musisz być taką grubą rybą jak WP. Ja w tym poście również mam reklamy i za każde kliknięcie otrzymuje wynagrodzenie. Google Adsense możesz również traktować jako dodatek. Jeśli prowadzisz bloga i sprzedajesz coś na nim, umieszczając reklamy zarabiasz dodatkowe pieniądze. Współpraca z Adsense jest w pełni zautomatyzowana, wystarczy, że posiadasz stronę www i nie musisz się martwić jak nawiązać z jakaś firmą współpracę. Google Adsense gromadzi wszystkie firmy, które reklamują się w ich firmie reklamowej Google Adwords i w ten sposób łączy reklamodawców ze stronami wyświetlając reklamy dopasowane pod daną osobę. Pewnie nie raz spotkałeś się z takim targetowaniem reklam z cookies, że wyszukiwałeś np. buty i potem pojawiały się same reklamy butów na stronach, które odwiedzałeś. Tak właśnie działa adsense wyświetlając na Twoich stronach reklamy targetowane pod daną osobę.

Stawki za kliknięcia w reklamę AdSense nie są stałe, są zmienne zmienne i trudno określić ile otrzymamy wypłaty za pojedyncze kliknięcie.

Co wpływa na kwotę jaką otrzymam za kliknięcie?

 • lukratywność branży (finansowe reklamy będą dużo bardziej dochodowe niż te np. rozrywkowe)
 • konkurencja na daną frazę

Poniżej możesz zobaczyć stawki za pojedyncze kliknięcie w kilku branżach na stronach polskojęzycznych:

 • Finanse:
  – kredyty: 3-5 PLN
  – lokaty: 2-3,5 PLN
  – konta bankowe: 2-4 PLN
 • Nieruchomości:
  – na sprzedaż: 2-4 PLN
  – na wynajem: 0,5-1 PLN
 •  Leki: 0,5-2 PLN
 • Konkursy: 0,5-1 PLN
 • Praca: 0,3-0,6 PLN
 • Rozrywka:
  – gry online: 0,3-0,5 PLN
  – telewizja: 0,1-0,2 PLN

Z doświadczenia wiem, że w reklamy klika mniej więcej 1% odwiedzających. W związku z tym możemy oszacować  zarobki blogera z branży finansowej, który notuje 3000 unikalnych użytkowników każdego dnia na 60 zł dziennie (3000 x 0,01 x 2). Jak widzisz najlepiej tworzyć strony o tematyce finansowej, a jeszcze lepiej anglojęzyczne – wtedy stawki są nawet kilkukrotnie wyższe, a konkurencja mniejsza.Co muszę zrobić, żeby zarabiać?

 1. Musisz posiadać stronę www – założenie takowej to 10 minut. Polecam do tego hosting od hekko.pl, który sam używam. Zobacz jak zainstalować wordpress jeśli będziesz zakupował u nich usługi możesz wpisać “Specoo” jako osobę polecająca. Do współpracy z Google nie są akceptowane strony robione na generatorach typu. Wix.com
 2. Zarejestrować się w Google Adsense – wystarczy wypełnić prosty formularz rejestracyjny w którym musimy podać stronę www aby zostać członkiem Adsense.
 3. Pobrać reklamy z GA – wybrać odpowiednie reklamy (kształt i wymiar)
 4. Umieścić reklamy na stronie – umieścić wcześniej wybrane reklamy na stronach lub w pluginie, który umieszcza je za nas we wpisach oraz stronach. ( przykładowy plugin )
 5. Utworzyć przyciągające treści – to w sumie najważniejsze. Im bardziej przyciągająca treść tym więcej wejść na stronę. Im więcej wejść tym więcej kliknięć. Im więcej kliknięć tym więcej jesteś w stanie zarobić.
 6. Generować ruch czy to przez pozycjonowanie serwisu czy poprzez linkowanie na Facebookowych grupach. Tutaj w dużej mierze wszystko zależy od Twojej kreatywności. Mogę Ci dać zalążek jednej z prostych nisz. Jeśli miałbym robić teraz Adsense to pozycjonowałbym stronę oraz dodatkowo robił real time marketing. Może to dziwnie brzmi i wydaje się, że to coś trudnego, ale jest to banalnie proste. To po prostu szybkie reagowanie. Dla przykładu – gdy pojawia się jakaś informacja, że coś się stało w Holandii – tworzę post i polinkowuje go w grupach tematycznie związanych z napisanym przeze mnie postem. Dzięki temu, że to tematyczny post mam aktywne osoby w poście na FB co daje wieeeeelki darmowy zasięg wśród wszystkich członków grupy.

Podsumowanie

Google Adsense
Przykładowy panel administracyjny Google AdSense / źródło: Google AdSense


Plusy:
– możliwość zarabiania poniżej 18 roku życia
– brak polecania ( może to być plus i minus, tutaj nie zarabiamy na polecaniu)
– nieograniczone zarobki
– wypłata od Google co gwarantuje, że ją otrzymamy.
– pierwsze zarobki widzimy nawet po 2 godzinach od podjęcia współpracy.
– jest to bardzo proste nawet dla nowicjuszy

Minusy:
– musisz sporo napracować się zanim dobrze zaczniesz zarabiać w ten sposób.
– jest to trochę monotonne

Jak oceniasz taką formę zwiększania swojego budżetu?
Napisz w komentarzu jak Ty to widzisz 🙂


W każdym poście na tej stronie opisujące daną metodę zarobku powierzchownie. Jeśli interesuje Cię współpraca na danej płaszczyźnie napisz do nas na e-mail info[małpa]zahajsznetabaluj.pl lub skorzystaj z formularzu kontaktowego – prowadzimy indywidualne mentoringii gdzie od A do Z z wszystkim pomagamy przekazując naszym uczniom dokładne wskazówki co mają robić, aby zarabiać i zwiększać swoje przychody.


Nasza ocena:
 • Poziom trudności
 • Czas do pierwszych zarobków:
 • Przyjemność:
4.3

Podsumowanie

Poziom trudności: Łatwy
Oczekiwanie na pierwsze zarobione pieniądze od rozpoczęcia działań: 2h
Możliwości zarobku: 0 zł – ∞ zł / miesięcznie
Przyjemność: Praca raczej monotonna.