Co zrobić dalej gdy widzisz tylko komunikat: “Przepraszamy logowanie nie powiodło się” lub coś podobnego i nie możesz zalogować się na Instagram’a. Jeśli korzystałaś z jakiś narzędzi gdzie było potrzebne hasło do Instagram;a to możesz być prawie pewna, że chodzi o tę aplikacje. Często zdarza się, że w internecie są tworzone fejkowe aplikacje czy boty, które mają umożliwić wybicie konta, a które tak na prawdę wyłudzają tylko hasła.

Co zrobić gdy kradzież konta na Instagramie została dokonana i jesteśmy pozbawieni dostępu do naszego profilu? Jak odzyskać konto na instagramie? Mi również zostało przejęte konto zahajsznetabaluj.pl i musiałem je odzyskać, dziś opisze Ci jak tego dokonać. Pisząc w skrócie musisz to zgłosić do obsługi Instagrama. Mi odpowiedzieli w ciągu godziny, a w ciągu 10h miałem już problem z głowy. Może nie należało to do najprostszych rzeczy, ale każdy jest w stanie to zrobić. Musisz natomiast posiadać jakiekolwiek konto na Instagramie, żeby skontaktować się z supportem tą metodą, która teraz opisuje. W pierwszej wiadomości od supportu Instagram zostaniesz poproszony o wykonanie zdjęcia swojej twarzy wraz z kartka z odręcznie napisanym kodem, który dostaniesz w wiadomości. Jest to sposób weryfikacji, czy konto rzeczywiście jest Twoje. Jeśli na Twoim profilu nie ma żadnego zdjęcia Twojej twarzy, to raczej nie przejdziesz weryfikacji i nie odzyskasz konta. W kolejnej wiadomości zostaniesz poproszony o podanie adresu email lub numeru telefonu użytego do założenia konta. Jeśli podasz numer telefonu to musisz też podać model telefonu, jakiego używałaś. W trzeciej wiadomości dostaniesz specjalny link, w który musisz wejść, a który umożliwi Ci zalogowanie się do konta.

Jak odzyskać konto na instagramie?

1) Spróbuj odnaleźć swoje skradzione konto, aby poznać jego nową nazwę – jeśli włamywacz zmienił ją, aby profil był trudny w lokalizacji. Być może uda Ci się odszukać konto wpisując w lupce nazwę swojej strony www przypisanej do konta (ja odnalazłam swój profil właśnie w ten sposób, wpisałam w lupce nazwę swojego bloga, która znajdowała się w opisie profilu)

2) Gdy już odnajdziesz swój skradziony profil z nową nazwą, zrób zrzut z ekranu

3) Aby zgłosić kradzież konta musisz mieć dostęp do aktywnego konta. Możesz skorzystać z profilu kogoś znajomego, kto ci je udostępni w tym celu lub w parę sekund założyć nowe konto (najszybciej zrobisz to klikając w “użyj danych z Facebooka”). 

4) Gdy już masz aktywne konto lub dostęp do konta kogoś znajomego to wchodzisz w ustawienia znajdujące się po prawej stronie na dole 

Kradzież konta na Instagramie

5) Przewiń stronę w dół, aż znajdziesz napis “Pomoc”

Kradzież konta na Instagramie

6) Następnie kliknij ZGŁOŚ PROBLEM i klikamy COŚ NIE DZIAŁA.

Kradzież konta na Instagramie

8) Pojawi się strona, na której możesz opisać zaistniałą sytuację . W kilku zdaniach napisz, że skradziono Ci konto i kiedy to nastąpiło, powiedz, że zmieniono maila oraz hasło, a także nazwę (podaj starą nazwę oraz tą, na którą ją zmieniono). Podaj swojego maila do kontaktu oraz poproś o jak najszybszą pomoc w odzyskaniu profilu.

Powodzenia i życzę Ci, abyś więcej nie musiał szukać – jak odzyskać konto na Instagramie

Napisz w komentarzu czy się uporałeś/aś z włamaniem na swoje konto. Jestem ciekaw ile osób odzyskuje swoje konta, a ile nie 😉