Czy jest osoba wśród osób czytających ten post, która nie ogląda Youtube? Raczej ciężko taką osobę znaleźć. Ale oprócz oglądania śmiesznych filmików można na nich zarabiać. Osobiście testowałem ten sposób zarabiania i mam prawie 3 miliony wyświetleń na moim humorystycznym kanale. Ile na tym zarobiłem?

Tak wyglądają statystyki odtworzeń moich filmów. 3 razy były ukrywane stąd zaniki wyświetleń.

Patrząc na powyższy screen zastanawiasz się na pewno dlaczego zarobiłem zaledwie 180$ przy prawie 3 mln wyświetleń i 22 tysiącach subskrybcji – otóż moje filmy nie były family friendly i reklamodawcy nie chcieli umieszczać na nich reklam. Jeśli chcecie nastawić się na zarabianie z Youtube filmiki muszą być grzeczne i zgodne z regulaminem Youtube tak aby każdy użytkownik Youtube mógł spokojnie je oglądać. Ja dostałem sporo ograniczeń, dlatego też tak niskie zarobki.

Zarabianie tym sposobem to po prostu nagrywanie materiałów video i wrzucanie ich do serwisu.Treść materiałów jest dowolna, byleby nie łamały one praw autorskich i regulaminu Youtube. Można w ten sposób dołożyć kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie do swojego portfela. Wysokość zarobków zależy od popularności kanału i treści materiałów – im ciekawsze tym więcej wyświetleń. Oczywiście kwoty kilku tysięcy złotych są przeznaczone dla nielicznych producentów video (najwięksi zagraniczni Youtuberzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie). Przeciętny Youtuber, którego kanał cieszy normalną niczym nie wyróżniającą się popularnością może liczyć na kwoty kilkuset złotych miesięcznie, ale zarobek Youtuberów nie ogranicza się tylko do reklam umieszczonych na filmach.


Youtuberzy najwięcej zarabiają na tzw. dealach czyli umowach z zewnętrznymi firmami, które promują lub lokują ich produkt. Kosz takich deali to nawet kilkaset tysięcy złotych jeśli Youtuber ma ponadprzeciętne zasięgi.

Podsumowanie

Youtube to świetny sposób na dodatkowy zarobek. Wystarczy zastanowić się nad tematyką kanału i robić treściwe filmiki, które przyciągną osoby zainteresowane tym tematem. Z czasem gdy zbudujesz swój wizerunek i liczbę subskrybcji Twój kanał staje się popularniejszy i rośnie zasięg co zwiększa ilość wyświetleń Twoich filmików. Osobiście tworzyłem około 10 filmików i jeden napędzał mi zasięg drugiego. Również pozycjonowałem swoje filmy tak aby uzyskały jak najwięcej wyświetleń, ale o pozycjonowaniu więcej opowiem członkom mojego zespołu jeśli kogoś zainteresuje ta forma powiększania swojego budżetu.

Oto przykład poniżej:

Plusy:

– Nie musisz inwestować, możesz zacząć od zaraz.
– brak polecania, nie musimy nic polecać aby zarabiać.
– brak limitu zarobków.
– raz nakręcony i wypozycjonowany film pracuje na nas lata.

Minusy:
– musisz poświęcać sporo czasu zanim Twój kanał się rozkręci.
– musisz mieć pomysł na tematykę kanału.

Jak oceniasz taką formę zwiększania swojego budżetu?
Napisz w komentarzu jak Ty to widzisz 🙂


W każdym poście na tej stronie opisujące daną metodę zarobku powierzchownie. Jeśli interesuje Cię współpraca na danej płaszczyźnie napisz do nas na e-mail info[małpa]zahajsznetabaluj.pl lub skorzystaj z formularzu kontaktowego – prowadzimy indywidualne mentoringii gdzie od A do Z z wszystkim pomagamy przekazując naszym uczniom dokładne wskazówki co mają robić, aby zarabiać i zwiększać swoje przychody.


Nasza ocena:
  • Poziom trudności
  • Czas do pierwszych zarobków:
  • Przyjemność:
5

Podsumowanie

Poziom trudności: Średni
Oczekiwanie na pierwsze zarobione pieniądze od rozpoczęcia działań: 30 dni
Możliwości zarobku: 0 zł – 5 000 zł / miesięcznie
Przyjemność: Zależy kto co lubi. Osobiście lubię tworzyć filmy, dlatego też sprawdzałem tą metodę zarabiania.