Może wydawać się to niemożliwe. Jak można otworzyć markę odzieżową bez inwestycji? Przecież trzeba wydać jakieś pieniądze na koszulki, bluzy, spodnie, plecaki i inne tekstylia, które później sprzedamy drożej. Nie jednokrotnie w poprzednich postach udowadniałem, że w internecie można zrobić coś z niczego. Można zarabiać przy współpracy z programami partnerskimi i zgarniać prowizję, można zarabiać na reklamach umieszczonych na stronach www, można zarabiać na dropshippingu sprzedając produkt, którego fizycznie nie posiadamy – możliwości jest multum. Wystarczy zmienić myślenie i podjąć działanie. W tym przypadku nie jest inaczej. Mamy dostępne platformy jak Cupsell.pl, które są pośrednikami. My tworzymy grafiki na ciuchy, które umieszczamy przez generator, a oni zajmują się całą resztą. Na naszej głowie jest tylko i aż – umiejętne promowanie sklepu tak aby klienci chcieli kupować nasze produkty. O tym chciałbym dzisiaj trochę więcej napisać, ponieważ prowadziłem wiele sklepów przez platformy tego typu i mogę trochę o tym się wypowiedzieć.

 

Podstawy.

Skąd brać grafiki jeśli nie jestem profesjonalnym grafikiem?

Wiadomo, że nie możesz ich ściągnąć z Google bo jest to zwykła kradzież i możesz odpowiedzieć karnie. Jeśli nie jesteś grafikiem, nie masz znajomego grafika, który za darmo chciałby Ci pomóc na początku musisz zainwestować we wzory. Dużo ofert tego typu znajdziesz na Fiverrze, gdzie od 10$ freelancerzy przygotują koszulki wedle Twoich oczekiwań. Możesz również poszukać na serwisach tego typu >>

Skąd pozyskiwać klientów?

Dla mnie jest to już proste i czuje się w tym temacie jak ryba w wodzie, za kilka dni odpalam kolejny tematyczny sklep w którym będę sprzedawał gadżety dla miłośników i entuzjastów pewnej branży, ale dla nowych osób to niewątpliwe utrapienie. Skąd pozyskać tyle klientów, żeby się z tego utrzymać?

  1. Instagram – tworzysz profil tematyczny, odpalasz bota na grupę docelową jaką chcesz posiadać i prowadzisz konto systematycznie pół roku. Osiąga 20 000 obserwujących i już możesz zacząć sprzedawać. Możesz również rozdawać kupony na Twoje ciuchy dla Influencerów oraz tworzyć konkursy.
  2. Reklama fb – możesz stworzyć reklamę opartą np. o datę urodzin. Widziałem reklamę koszulki typu: Najlepsze osoby są urodzone w listopadzie i target osób – osoby urodzone w listopadzie. Reklama trafiona w 100% i sprzedaż piękna 🙂
  3. Grupy tematyczne – możesz stworzyć koszulki typowo pod grupy tematyczne. Dla przykładu masz grupy Polacy w Holandii, Mama sprzeda/ Mama kupi – wystarczy stworzyć ciuchy pod te osoby, aby zacząć je sprzedawać na grupach.

Dlaczego polecam Cupsell tylko na start?

Gdy zobaczysz, że Twoja sprzedaż rośnie jak szalona – nie ma sensu oddawać takiej marży zewnętrznej firmie. Po zarobieniu swoich pierwszych 5000 PLN warto zainwestować je w ciuchy wysokiej jakości, ze swoimi metkami itd. Cupsell dla mnie to raczej test sprzedaży, a potem przenoszę się na swoje.

 

 

A Ty co sądzisz o tym sposobie zarabiania? Napisz w komentarzu 🙂
Zobacz również inne moje posty o zarabianiu online.

Nasza ocena:
  • Poziom trudności
  • Czas do pierwszych zarobków:
  • Przyjemność:
4.2

Podsumowanie

Poziom trudności: W miarę łatwy.
Oczekiwanie na pierwsze zarobione pieniądze od rozpoczęcia działań: Tutaj jest to różnie. Może to być 2h jak zrobisz sklep i kupisz reklamy, a może to być pół roku jak będziesz promował zasięgiem organicznym np na Instagramie.
Możliwości zarobku: 0 zł – ∞ zł / miesięcznie
Przyjemność: Praca raczej przyjemna, pozwalająca się rozwijać.