Wypełnianie ankiet online. Czy jest ktoś kto nie słyszał takiego zdania? Ankiety to najpopularniejszy sposób zarabiania online i zarabia/zarabiało w ten sposób multum osób na całym świecie, ale, czy ten temat jest wart Waszej uwagi?

Zarabianie na ankietach jak ocea nazwa wskazuje polega na wypełnianiu prostych ankiet i otrzymywaniu za to wynagrodzenia. Mamy dostępne płatne ankiety i pozostaje nam je tylko wypełniać. Jak sam/a się pewnie domyślasz jest to praca żmudna, monotonna i niewdzięczna. W końcu robisz w kółko to samo, za psie pieniądze. Porównując inne sposoby zarabiania online – ankiety można traktować jako dodatek. O konkurencji nie ma mowy, ponieważ ankiety to raczej prymitywna forma zarabiania przez internet patrząc na inne możliwości o których opowiem w kolejnych postach.

Wypełnianie ankiet - dobry sposób na zarobek?

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?
Patrząc na to realnie nie więcej, niż 300 zł miesięcznie, czyli w skali roku do 3600 zł.

Co musisz robić?
Odpowiedzieć na pytania jakie zadaje autor. Zleceniodawcy zależy na zebraniu jak najdokładniejszych danych w ankietach. Wbrew pozorom firmy zajmujące się ankietami znają się na wyłudzeniach prowizji, więc wypełnianie na chybił trafił nie przejdzie 🙂

Jak zacząć?
Na początku musisz wybrać serwis jaki Cię interesuje, założyć konto i przystąpić do wypełniania ankiet. Pewnie zastanawiasz się jak wybrać program, na co zwracać uwagę, wiec od razu odpowiem na to pytanie. ZAWSZE trzeba zwracać uwagę na:

  • częstotliwość pojawiania się ankiet – jeśli pojawiają się rzadko, nie zarobisz za dużo
  • ilość dostępnych ankiet oraz ich tematyka – jeśli jest ich mało również nie zarobisz za dużo, ponieważ wypełnisz je w moment.
  • minimalny próg niezbędny do dokonania wypłaty – ja czasów młodzieńczych byłem zarejestrowany w programie, w którym musiałem odbierać e-maile i dostawałem za to wynagrodzenie. Co z tego jeśli były to tylko cyferki, ponieważ nigdy nie osiągnąłem wymaganego progu wypłaty.
  • sposób wypłacania pieniędzy – to już w zależności jakie masz potrzeby z wypłatami, jedni chcą pieniądze na konto, inni na paypal, a jeszcze inni w kryptowalutach.
  • wypłacalność firmy – zweryfikuj w Google czy firma jest wypłacalna.
  • wiarygodność firmy potwierdzona m.in. opiniami użytkowników – jak wyżej.

Wypełnianie ankiet - dobry sposób na zarobek?

Płatne ankiety – gdzie zarobię najwięcej? Poznaj portale w których płacą najwięcej za wypełnianie ankiet.

Płatne Ankiety MONEYO – Zarejestruj się, wypełnij swój profil (lepiej uzupełniony profil wpłynie na większą ilość ankiet) i wypełniaj ankiety dla największych firm przy współpracy z partnerską firmą. Stawki do 12 zł za ankietę. Powiadomienia o nowych ankietach otrzymasz na swój adres e-mail podany w rejestracji. Po wypełnianiu ankiety otrzymasz środki, które po pewnym czasie możesz wypłacić dostępną metodą.

Toluna – Zarejestrowanych ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie, całkiem spora ilość ankiet i badań. Wypełniaj ankiety dla największych firm i usługodawców na świecie. Wyraź swoją opinie i otrzymaj za to gratyfikacje, którą później możesz wypłacić na Paypal, nagrody czy bony podarunkowe.

Świat Opinii – to serwis w którym użytkownicy biorą udział w badaniach rynku. Za wyrażenie swojej opinii, wypełnienie ankiety otrzymasz punkty, które możesz wymienić na nagrody np. kupony ulubionych marek (np. do Zalando, Media Markt, Saturn, TK Maxx, Empik). Firma istnieje już wiele lat na rynku, jest sprawdzona oraz prowadzi działalność w wielu krajach na świecie. Warto się zarejestrować i być aktywnym.

Green Panthera – Green Panthera działa od kilku lat i posiada kilkaset tysięcy zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Serwis posiada sporo ankiet i zadań do wykonania oraz atrakcyjny program partnerski.

Mobrog – To międzynarodowy portal z płatnymi ankietami. Płatne ankiety wypełniać możesz logując się na komputerze ale również na smartfonie w specjalnej aplikacji mobilnej. Zarobione pieniądze możesz bezpiecznie i szybko wypłacić na konto w Paypalu. Warto się zarejestrować.

Moneyo.pl – to międzynarodowy serwis, w którym zarejestrowało się już ponad 3 miliony użytkowników. Osoby te zarabiają na wypełnianiu ankiet i dzieleniu się swoją opinią. Strona jest w języku polskim a sam proces rejestracji jest prosty. Wypłaty realizowane są w Voucherach (np. do IKEA, Zalando, Decathlon, Media Markt) lub wypłacane na konto Paypal.

Opinie.pl – to polski portal badawczy liczący ponad 100 000 aktywnych osób, który wynagradza użytkowników za wypełniania ankiet i dzielenie się swoimi opiniami na dany temat. Zebrane punkty w serwisie można zamienić na nagrody lub wypłacić na konto bankowe. Przeczytaj więcej informacji w poście o opinie.pl.

Podsumowanie

Czy wypełnianie ankiet to coś dla Ciebie? Nie wiem, sam sprawdź. Zarejestruj się na powyższych portalach oferujących płatne ankiety i zobacz czy to coś dla Ciebie. Dla mnie to gra nie do końca warta świeczki, ponieważ poświęcając ten sam czas, który poświęcamy na wypełnianie ankiet na inne sposoby zarabiania przez internet to zarobilibyśmy dużo więcej.

Plusy:
– możliwość zarabiania poniżej 18 roku życia
– brak polecania ( może to być plus i minus, tutaj nie zarabiamy na polecaniu)
– nie musisz posiadać żadnej wiedzy, aby zarabiać

Minusy:
– tak jak w przypadku zarabiania przy współpracy z Google Adsense musisz sporo napracować się zanim dobrze zaczniesz zarabiać w ten sposób.
– ograniczone zarobki. Pełnego pułapu nie przeskoczysz, ponieważ ankiet nie ma non stop i kiedyś się one kończą. Co prawda można pracować przy współpracy z wieloma firmami oferującymi zarabianie na ankietach, ale to też ma swój limit.

Jak oceniasz taką formę zwiększania swojego budżetu?
Napisz w komentarzu jak Ty to widzisz 🙂


W każdym poście na tej stronie opisujące daną metodę zarobku powierzchownie. Jeśli interesuje Cię współpraca na danej płaszczyźnie napisz do nas na e-mail info[małpa]zahajsznetabaluj.pl lub skorzystaj z formularzu kontaktowego – prowadzimy indywidualne mentoringii gdzie od A do Z z wszystkim pomagamy przekazując naszym uczniom dokładne wskazówki co mają robić, aby zarabiać i zwiększać swoje przychody.


Nasza ocena:
  • Poziom trudności
  • Czas do pierwszych zarobków:
  • Przyjemność:
3.7

Podsumowanie

Poziom trudności: Łatwy
Oczekiwanie na pierwsze zarobione pieniądze od rozpoczęcia działań: 30 minut
Możliwości zarobku: 0 zł – 200 zł / miesięcznie
Przyjemność: Na dłuższą metę według mnie gra nie warta świeczki, warto rozejrzeć się za innymi sposobami.